Filmy

Klenie z małej rzeczki (nr 81)

Trzecia i zarazem ostatnia część filmowej opowieści o łowieniu kleni. Tym razem Paweł, Grzesiek oraz Arek postanowili sprawdzić, jakie niespodzianki kryje w sobie nurt pewnej niewielkiej i niezwykle urokliwej rzeczki.
Strome brzegowe skarpy, powalone do wody drzewa, podmyte korzenie oraz łany podwodnej roślinności – to bardzo trudne technicznie warunki  do spinningowania. Dodajmy do tego krystalicznie czystą wodę oraz rybę, o której się mówi, że „ma oko w każdej łusce”, i mamy prawdziwe polowanie…

Duża populacja kleni stwarzała wręcz idealne warunki do testowania różnych przynęt, technik ich podania oraz prowadzenia. Nasi specjaliści kusili ryby smużakami, woblerami o długości kilku centymetrów, ale również tymi najmniejszymi, które nie przekraczały jednego centymetra. Z filmu dowiecie się, jak dobrać najlepszą w danych warunkach przynętę spinningową, jak ją poprowadzić, aby wzbudzić w kleniach instynkt łowcy, oraz jakim sprzętem powinien dysponować wędkarz podczas polowania na klenie. Przekonacie się ponadto, jak istotne jest ciche i ostrożne podejście do łowiska oraz na co warto zwrócić uwagę podczas trudnego doboru kleniowych przynęt. Piękne ryby zacinane w malowniczej scenerii, emocjonujące hole w trudnych warunkach oraz fascynujące podwodne zdjęcia – tego filmu po prostu nie można przegapić.

pudelko81
Film do nabycia w Centrum Wędkarstwa
http://centrumwedkarstwa.pl/product-pol-6400-WMH-DVD-nr-81-Klenie-z-malej-rzeczki.html