Dragoni nad Dunajcem

16 grudzień 2019

Niewiele jest w naszym kraju rzek budzących tak żywe reakcje jak Dunajec. Jedna z kolebek nowoczesnego polskiego wędkarstwa wciąż jeszcze obfituje w ryby godne uwagi każdego miłośnika łowienia na sztuczne przynęty.

Z Dunajcem nieodłącznie kojarzy się istnienie Odcinka Specjalnego, sztandarowego łowiska na tej rzece, a zarazem matecznika wielkich pstrągów. W ostatnich latach ta szczytna idea zaowocowała powstaniem drugiego z kolei OS, tak zwanego Dolnego. Jego specyfiką jest zaś to, że dozwolone jest na nim spinningowanie. I tak oto docieramy do naszych bohaterów, Pawła i Tomka, którzy postanowili sprawdzić, co też w Dolnym OS-sie pływa i jak reaguje na przynęty. Niewiele się namyślając, wsiedli do samochodu i pognali z Warszawy na dalekie południe Polski, pędzeni wizją wielkich i głodnych potokowców.
Renoma Dunajca się potwierdziła – ich łupem padły piękne pstrągi, a także ryby im towarzyszące, np. klenie. Zobaczycie tu zarówno klasyczne łowienie na obrotówkę, jak i finezyjne techniki prowadzenia mikrojigów na supercienkich plecionkach.
Złowione pod okiem naszej kamery ryby to najlepszy dowód na to, że tworzenie Odcinków Specjalnych ma sens i skutkuje powstawaniem mateczników wielkich ryb. Tych, którzy jeszcze w to wątpią, zapraszamy do obejrzenia tego właśnie filmu.